Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžař Svindal se příští týden téměř po roce vrátí do SP

25. listopadu 2016 15:31 - Denver

Norský lyžař Aksel Lund Svindal se chce vrátit do Světového poháru za týden ve Val d'Isére a ukončit tak více než desetiměsíční pauzu. Olympijský vítěz a pětinásobný mistr světa si dnes na facebooku pochvaloval, že má za sebou dva kvalitní tréninkové týdny v Coloradu.

 

Alessandro Trovati, ČTK/AP

Pro třiatřicetiletého Svindala skončila minulá sezona předčasně už v lednu, kdy si při pádu ve sjezdu v Kitzbühelu přetrhl zkřížený vaz a poranil meniskus. Kvůli delší rehabilitaci nestartoval v úvodním obřím slalomu sezony v říjnu v Söldenu, ale ve Val d'Isére, kde se pojede místo zrušeného Beaver Creeku, by už na startu neměl chybět.

Val d Isere next November in Colorado usually offers the best skiing on the planet. They get snow while Europe struggle...

Zveřejnil(a) Aksel Lund Svindal dne 25. listopad 2016

"Poslední dva týdny jsem byl skoro každý den na lyžích a s kolegy jsem si trénink hodně užíval," uvedl Svindal. "Jsem připravený závodit? Podle všeho ano. Jsem připravený vítězit? Podle všeho ne. Ale závod Světového poháru je nejlepší sjezdařský trénink, jaký může být, takže bych se do toho měl pustit," dodal majitel dvou velkých a devíti malých křišťálových glóbů za hodnocení SP.

Ve Val d'Isére se pojede v pátek 2. prosince superobří slalom, v sobotu bude následovat sjezd a v neděli obří slalom.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard