Halfvarsson vyhrál volnou desítku SP, Razým dojel 47.

Lillehammer

Švédský běžec na lyžích Calle Halfvarsson vyhrál v Lillehammeru po pátečním sprintu i dnešní volnou desítku a upevnil si vedení ve Světovém poháru. Češi znovu nebodovali, nejlépe doběhl Aleš Razým na 47. místě s odstupem skoro minuty a půl na vítěze.

Švýcar Jonas Baumann na trati v Lillehammeru.

Halfvarsson vyhrál o pouhých osm desetin před krajanem Marcusem Hellnerem a vedle SP vede i třídenní minitour v Lillehammeru. Třetí na volné desítce dojel Rus Sergej Usťugov. Nejlepší z Norů byl čtvrtý Finn Haagen Krogh.

Razýma od bodované třicítky dělilo více než dvacet vteřin. Další z Čechů Petr Knop obsadil 62. pozici, o místo za ním byl Michal Novák a Jakub Gräf dojel 67. Z českých běžců tak letos ze čtyř závodů dokázal bodovat jen minulý týden Lukáš Bauer.

Volnou pětku žen vyhrála nečekaně Američanka Jessica Digginsová a při svém 116. startu v SP dosáhla na své druhé vítězství. V Lillehammeru za sebou nechala čtveřici elitních Norek. Druhá byla o necelých pět vteřin Heidi Wengová, která je v čele minitour, třetí doběhla Marit Björgenová.

České běžkyně dál čekají na první body v sezóně. Nováková sice začala rychle a na prvním mezičase po 800 metrech měla třetí čas, ale nakonec doběhla 43. s odstupem 1:05,1 minuty na první Digginsovou. Karolína Grohová skončila na 64. místě a o desetinu za ní byla Kateřina Beroušková.

V neděli zakončí minitour stíhací závody klasicky na 10 km žen a 15 km mužů.