Bajc už Jandu trénovat nebude

21. dubna 2006 08:00 - PRAHA

Vasja Bajc v Česku definitivně končí. U konce jsou debaty, zda domácí skokany na lyžích dál povede slovinský odborník, za jehož působení doletěl Jakub Janda do nejužší špičky. Bajc teď převezme reprezentanci ve své zemi místo původně avizovaného Nora Strandbratena. Uvedl to server skoky.cz.

 

www.czech-ski.com

"Potvrdil mi to i Vasja a divil se, že v Česku už se to ví. Slovinci to mají oznámit v pátek," pravil včera šéf skokanského úseku Leoš Škoda, který před dvěma roky Bajce přivedl. "Ta zpráva má být jistá až v pátek," potvrdil Janda po včerejším návratu z dovolené na Kubě a více nechtěl říct. Dříve uvedl, že se Slovincem by rád trénoval do konce kariéry.

V zákulisí se spekuluje, že zprávu o Bajcovi do ČR bleskově přinesl trenér Jiroutek. Ten naposledy působil ve Slovinsku u mládeže, ale předtím vedl i český tým a pro manažery kolem Jandy je zjevně adeptem na znovuobsazení místa u reprezentace.

"Za Bajce už ale máme náhradu z ciziny," uvedl Škoda. Zřejmě jde o trenéra z Rakouska. Škoda a jeho funkcionářský tým ale čelí kritice. Rozjitřená atmosféra asi zasáhne i klíčovou sobotní valnou hromadu úseku, na níž Škoda bude hájit pozice právě proti Jandovu týmu manažerů v čele s bývalým skokanem Ježem.

vap, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: