Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařka Pauláthová se po zranění vrátí na svahy ještě letos

12. prosince 2016 21:27 - Praha

Lyžařka Kateřina Pauláthová se po zranění vrátí do Světového poháru zřejmě ještě letos. Po pádu na Evropském poháru v norském Trysillu v minulém týdnu nedokončila s bolavým kotníkem a kolenem sobotní obří slalom SP v Sestriere, následné vyšetření však žádný vážný problém neodhalilo.

 

archiv Kateřiny Pauláthové

"V kotníku mám potahané vazy a výpotky, které se musí vstřebat. Týden budu chodit na magnet, fyzioterapie, vířivky, vodoléčbu. Potřebuje chvíli klid, dostal rány," uvedla třiadvacetiletá česká reprezentantka v tiskové zprávě.

Po pádu v Norsku se i se zdravotními problémy vydala k prvnímu startu v této sezoně SP, ale úvodní kolo sobotního obřího slalomu v Sestriere nedokončila. "Trať byla šíleně těžká, samý led, brutální. Rozjela jsem se až ve druhé části, jenže jsem netrefila poslední dvě brány. Bylo to špatný, samotné se mi to nelíbilo," prohlásila.

Navíc ji začalo zlobit koleno, proto raději nenastoupila k nedělnímu slalomu a pospíchala domů za lékaři. Podezření na poranění vazů se ale nepotvrdilo.

"Každopádně si potřebuji odpočinout. Užiju si Vánoce doma jako už dlouho ne, na lyže se postavím někdy okolo Štědrého dne podle podmínek," řekla Pauláthová. Do SP by se mohla vrátit 28. a 29. prosince v Semmeringu v Rakousku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard