Nejlépe v kariéře! Skokan Štursa se vytáhl v Engelbergu

Český skokan na lyžích Vojtěch Štursa obsadil v Engelbergu osmé místo a připsal si tak nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Čtvrté vítězství v sezoně i v kariéře vybojoval Slovinec Domen Prevc a pojistil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Vojtěch Štursa při kvalifikaci v Klingenthalu. Ilustrační snímek.

Jednadvacetiletý Štursa figuroval po prvním kole na šestém místě se skokem dlouhým 135 metrů, ve druhém dokázal svůj výkon zopakovat a udržel se v elitní desítce. Dosavadním maximem závodníka Dukly Liberec bylo desáté místo z Lillehammeru z minulého týdne. V průběžném pořadí se posunul na 20. místo.

Nejmladší z bratrského tria Prevců Domen vedl už po prvním kole, v němž předvedl nejdelší vydařený skok dne 144 metrů. Ve finále na něho sice zaútočil průběžně druhý Nor Daniel Andre Tande, který doletěl ještě o půl metru dál, pokus ale neustál a vypadl z nejlepší desítky.

Sedmnáctiletý Prevc si vítězství v posledním závodu SP před Turné čtyř můstků pohlídal pokusem 141,5 metru. Na druhé místo se posunul dvojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch z Polska, třetí skončil Rakušan Stefan Kraft.

Z kompletní české šestice, která se dnes do závodu kvalifikovala, kromě Štursy nikdo do druhého kola nepostoupil. Dvojici Jakub Janda, Jan Matura účast ve finálové třicítce unikla na děleném 31. místě o dvě desetiny bodu. Lukáš Hlava skončil na 34. místě, Roman Koudelka byl devětatřicátý a Tomáš Vančura osmačtyřicátý.