Do závodu Turné v Ga-Pa prošli Janda, Koudelka, Hlava a Štursa

Garmisch-Partenkirchen

Do druhého závodu Turné čtyř můstků postoupilo v Garmisch-Partenkirchenu kvarteto českých skokanů na lyžích Jakub Janda, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Vojtěch Štursa. Stejně jako na úvod v Oberstdorfu vypadli v kvalifikaci Jan Matura a Tomáš Vančura.

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft během kvalifikace na druhý závod Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu.

Janda, Koudelka a Štursa si zopakují účast v závodě z pátku, pro Hlavu jde o první úspěch na letošním Turné. V Ga-Pa, kde na Nový rok 2006 na cestě za celkovým triumfem zvítězil, se v kvalifikaci nejvíce dařilo Jandovi. Osmatřicetiletý veterán díky skoku 128 metrů obsadil 11. místo mezi skokany, kteří neměli účast v závodě jistou zásluhou postavení ve Světovém poháru.

V prvním kole nedělního závodu se Janda v k.o. souboji utká s Rusem Jevgenijem Klimovem. Koudelkovým soupeřem bude domácí Němec Andreas Wellinger, jehož v pátek porazil Štursa. Hlava se střetne se Slovincem Cene Prevcem, který v Oberstdorfu překvapivě předčil své slavnější bratry Petera a Domena. Nejlepší Čech sezony Štursa bude mít za protivníka Poláka Macieje Kota.