Koudelka přeskočil Jandu a vyrovnal své sezónní maximum, vyhrál Nor

Ga-Pa

Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil v druhém závodě Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu sedmnáctý a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezóně. Nejvíce bodů v ročníku si do Světového poháru díky 19. místu připsal i Jakub Janda. Zvítězil Nor Daniel Andre Tande.

Jakub Janda v Ga-Pa, v pozadí vrchol Zugspitze (2962 m).

Koudelka, jemuž se v sezóně zatím moc nedaří, byl po prvním kole jednadvacátý, ve druhém si polepšil, šel na chvíli do vedení i před Jandu, který byl po úvodní části po pozici vpřed. Dva Češi na chvíli ovládli první dvě příčky, než je překonal Němec Freitag a další závodníci.

Koudelka, jenž nebodoval v prvním závodě Turné v Oberstdorfu, vyrovnal 17. místem svůj výsledek z úvodu sezóny v Ruce. Osmatřicetiletý Janda, který v Ga-Pa vyhrál na cestě za celkovým triumfem na Turné v roce 2006, v tomto ročníku ještě lepší nebyl. Bez bodů dnes zůstali dosud nejúspěšnější Čech v SP Vojtěch Štursa a také Lukáš Hlava.

Tande si připsal první vítězství v sezoně, o 3,2 bodu porazil Poláka Kamila Stocha. Dvojnásobný olympijský vítěz ze Soči zopakoval druhé místo z Oberstdorfu a převzal po polovině Turné vedení od Rakušana Stefana Krafta, který byl dnes třetí.

Všichni čtyři čeští skokani v druhém závodě Turné prohráli své k.o. souboje v první části, ale Janda s Koudelkou bez problémů prošli do druhého kola mezi pěticí "šťastných poražených". Janda, jenž v Ga-Pa zvítězil na cestě za celkovým triumfem na Turné v roce 2006, podlehl se skokem 131 metrů o tři desetiny bodu ruskému soupeři Jevgeniji Klimovovi. Koudelka (129 m) v přímém souboji nestačil na domácího Němce Andrease Wellingera, ale na rozdíl od závodu z Oberstdorfu bodoval.

Dvacátý muž z úvodního závodu Turné Štursa byl po porážce v souboji se Slovincem Cene Prevcem klasifikován na 34. místě. Hlava, jehož soupeřem byl Polák Maciej Kot, obsadil 39. pozici. Do závodu se nekvalifikovali Jan Matura a Tomáš Vančura.

Turné pokračuje ve středu třetím dílem v Innsbrucku.

Druhý závod Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Garmisch-Partenkirchenu (Německo):