Němečtí sdruženáři v Lahti počtvrté v sezóně ovládli závod SP

Lahti

Fabian Riessle vedl v závodu Světového poháru v Lahti triumf německých sdruženářů a oslavil první výhru v sezóně. Na stupně vítězů ho v generálce na mistrovství světa, které se právě ve finském středisku uskuteční na přelomu února a března, doprovodili Eric Frenzel a Johannes Rydzek. Miroslav Dvořák doběhl na bodovaném 26. místě.

Němec Eric Frenzel při SP v Ramsau.

Po skokanské části měl závod nejlépe rozjetý olympijský šampión Frenzel, útok na druhé vítězství ve dvou dnech mu ale nevyšel. Šestadvacetiletý Riessle, jenž vybíhal z pátého místa s odstupem 16 sekund, ho na desetikilometrové trati předstihl o 4,6 sekundy. Rydzek v běhu smazal téměř minutové manko a na třetí příčku se probojoval z 15. místa po skoku.

Němečtí sdruženáři oslavili trojnásobný triumf v této sezóně SP už počtvrté a na nejvyšší stupínek v dosavadních devíti závodech žádného soupeře nepustili. Frenzel vyhrál čtyři závody, Rydzek ovládl tři, Riessle a německá štafeta získali po jedné výhře. Jejich triumf ještě pátým místem podtrhl Björn Kircheisen. Všichni čtyři jsou i v čele průběžného hodnocení SP.

Z českých reprezentantů se na bodované příčky prosadil jen Dvořák. Ze 30. místa po skoku se v běžecké části posunul na 26. příčku, za Riesslem zaostal o dvě minuty. Tomáš Portyk, osmatřicátý po skoku, doběhl na 37. místě se ztrátou 3:12.

Fanouškům se tentokrát nepředstavil legendární Fin Hannu Manninen, jenž při sobotním comebacku obsadil především díky stále výbornému běhu 18. místo. Osmatřicetiletému držiteli rekordních 48 vítězství v SP se nevydařila dnešní skokanská kvalifikace a do závodu nepostoupil.