Rubriky:

Lyže a snowboard

Svindal nebude obhajovat triumf ve Wengenu, hrozí mu další pauza

13. ledna 2017 19:08 - Wengen

Slavný sjezd ve Wengenu se v sobotu pojede bez loňského vítěze. Aksel Lund Svindal má problémy s levým kolenem a podle norských médií mu hrozí, že přijde o zbytek sezóny včetně mistrovství světa ve Svatém Mořici. Ze Švýcarska se vydal zpátky do Norska na vyšetření.

 

REUTERS/Stefan Wermuth

"S kolenem něco není v pořádku a musím zjistit co, abych mohl zase závodit tak, jak si představuji. Snad to není nic vážného," uvedl Svindal v rozhovoru pro televizní stanici TV2.

Čtyřiatřicetiletý lyžař si loni v Kitzbühelu přetrhl vazy v pravém koleně. Do Světového poháru se vrátil začátkem prosince ve Val d'Isere, kde dojel druhý v superobřím slalomu. Ve francouzském středisku pak skončil třetí ve sjezdu a ve stejné disciplíně obsadil druhé místo ve Val Gardeně, kde předtím nedokončil super-G.

Radost z okamžitých úspěchů po návratu mu zkalily bolesti, které se znovu přihlásily. "Když je to den ode dne horší, nastane chvíle, když už to dál nejde," řekl Svindal. Pokud by se problémy nepovedlo vyřešit, obětoval by zbytek sezony, aby se mohl připravit na tu další, olympijskou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard