Sdruženář Rydzek vyhrál v Seefeldu první z trojice závodů SP

Seefeld

Německý sdruženář Johannes Rydzek vyhrál před krajanem Ericem Frenzelem první z trojice závodů Světového poháru v Seefeldu a ukončil tak jeho vítěznou sérii v rakouském středisku. Český reprezentant Tomáš Portyk bodoval na 23. místě, Miroslav Dvořák doběhl na 44. příčce.

Vítězný Němec Johannes Rydzek (vlevo) a jeho krajan Eric Frenzel ve finiši při závodě v Seefeldu.

Excelentní běžec Rydzek, jemuž po skoku patřilo páté místo, porazil Frenzela, který vybíhal z třetí pozice, po pětikilometrovém běhu ve fotofiniši o špičku boty. V Seefeldu tak čtyřnásobný vítěz celkového hodnocení SP poznal porážku poprvé po 11 triumfech.

"Seefeld-Triple" je pro sdruženáře po mistrovství světa druhým vrcholem sezony. Během tří dnů absolvují tři různé závody s běžeckou částí dlouhou 5, 10 a 15 kilometrů. Frenzel tu kompletně opanoval tři předchozí ročníky a vyhrál i v roce 2013 oba závody SP před zavedením současného modelu.