Sjezd v Cortině ovládla Gutová, Vonnová skončila v sítích

Švýcarská lyžařka Lara Gutová ovládla sjezd Světového poháru v Cortině d'Ampezzo o pět setin před domácí Sofií Goggiaovou. Třetí místo vybojovala v Itálii vedoucí žena průběžného pořadí disciplíny Ilka Štuhecová ze Slovinska. Američanka Lindsey Vonnová poslední sjezd před mistrovstvím světa po pádu nedokončila.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sjezd žen v Cortině vyhrála Gutová, Vonnová upadlaVideo: sntv

Švýcarka oslavila páté vítězství v sezóně a v celkovém hodnocení SP stáhla náskok vedoucí Mikaely Shiffrinové z USA na 30 bodů. Ve sjezdu se radovala poprvé, dosud třikrát ovládla super-G a vyhrála i úvodní obří slalom v Söldenu. V hodnocení disciplíny je rovněž druhá o 77 bodů za Štuhecovou.

Vonnová v závodě nezvládla průjezd stejnou pasáží jako v pátečním tréninku a druhý den po sobě na tomtéž místě upadla. Vítězka rekordních 11 závodů v Cortině, jež se teprve před dvěma týdny vrátila do SP po dlouhé zdravotní pauze, byla na prvním mezičasu nejrychlejší, pak ale ztratila kontrolu nad lyžemi a skončila v ochranných sítích. Z karambolu vyvázla bez zranění a sama pak sjela do cíle.

Žádná z českých reprezentantek dnes v Cortině d'Ampezzo na startu nebyla. V neděli je v dějišti olympijských her z roku 1956 na programu superobří slalom.