Rubriky:

Lyže a snowboard

Družstvo sdruženářů získalo na juniorském MS bronz

3. února 2017 07:05 - Park City

Sdruženáři Ondřej Pažout, David Zemek, Jan Vytrval a Lukáš Daněk vybojovali na mistrovství světa juniorů v klasickém lyžování bronz v závodě družstev a získali v Park City pro českou výpravu druhý cenný kov. O první se postaral skokan na lyžích Viktor Polášek, který ve středu získal titul. závodě družstev a získali v Park City pro českou výpravu druhý cenný kov.

Český tým dnes po skokanské části figuroval na pátém místě, v běhu na 4x5 kilometrů se ale dokázal posunout na stupně vítězů. Za vítěznými Rakušany nakonec Češi zaostali o 15,3 sekundy, od stříbrné Francie je dělilo necelých šest sekund.

Češi tak v Utahu potvrdili výbornou formu. Daněk měl blízko k medaili i v úvodním individuálním závodě, v němž skončil o pět sekund čtvrtý. Pažout šampionát zahájil šestým místem, Vytrval byl dvanáctý.

Vloni se juniorským mistrem světa v klasickém lyžování stal sdruženář Tomáš Portyk.

Z běžců na lyžích do 23 let se ve čtvrtek v Park City nejlépe dařilo Petru Knopovi, který doběhl patnáctý v závodě na 15 km volnou technikou. "Cílem bylo umístit se do desítky, ale to se nepovedlo. Trať byla těžká, rozjel jsem to rozvážněji a zkoušel to stupňovat," uvedl pro svazový web Knop, jenž zároveň děkoval servisu. V kategorii žen skončila v závodě na 10 km volně Petra Hynčicová na 17. a Anna Sixtová 18. místě.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard