Rubriky:

Lyže a snowboard

Boj o zlato se zvrtl ve frašku. Oba finalisté upadli, Japonec se zapsal do historie

9. března 2017 13:20 - Sierra Nevada
(Aktualizováno: 9. března 2017 14:33)

Finále se sice proměnilo v lehkou frašku ale japonský boulař Ikuma Horišima nakonec získal na šampionátu v akrobatickém lyžování v Sierra Nevadě druhé zlato. Vyhrál tak na boulích obě disciplíny, což se mu povedlo jako vůbec prvnímu v historii.

Video již není dostupné

sntv

Devatenáctiletý Japonec po středečním triumfu v individuálním závodu dnes na svahu ve španělské Sierra Nevadě ovládl i paralelní jízdu. Ženám kralovala Francouzka Perry Laffontová.

Rychle jezdící Horišima porazil cestou za druhým zlatem šest soupeřů. V osmifinále vyřadil kanadského favorita Mikaela Kingsburyho. V dramatickém finále Japonec i jeho soupeř Bradley Wilson z USA upadli a Horišima zvítězil na body 20:15.

Z třetího místa se radoval švýcarský jezdec Marco Tade. Jediný český reprezentant na startu Daniel Honzig vypadl v prvním kole a obsadil 39. místo.

Stříbrná medailistka z individuální jízdy Laffontová porazila ve finále nejtěsnějším rozdílem 18:17 Kazašku Julii Galyševovou. Bronz získala Jealin Kaufová z USA.

Mezi ženami se oba boulařské závody na jednom světovém šampionátu povedlo vyhrát třem lyžařkám. Dvakrát to dokázala Norka Kari Traaová, jednou Japonka Aiko Uemuraová a Kanaďanka Jennifer Heilová.

Paralelní jízda v boulích:
Muži:
1. Horišima (Jap.)
2. Wilson (USA)
3. Tade (Švýc.)
4. Theocharis (Fr.)
5. Reiherd (Kaz.)
6. Machněv (Rus.)
...39. Honzig (ČR)
Ženy:
1. Laffontová (Fr.)
2. Galyševová (Kaz.)
3. Kaufová (USA)
4. So Či-won (Korea)
5. Pertachijová (Rus.)
6. Scanziová (Švýc.)
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.