Neumannovou bude dál koučovat Frühauf

14. července 2006 09:43 - PRAHA

Spolupráce Kateřiny Neumannové s trenérem Stanislavem Frühaufem ještě nekončí. Dlouholetý kouč nejúspěšnější české lyžařky, jenž po zlatém úspěchu na olympijských hrách v Turíně hodlal odejít do ústraní, nakonec svolil, že se o Neumannovou postará "na poloviční úvazek" v klíčových momentech předsezónního období.

 

archiv

Frühauf další spolupráci s Neumannovou potvrdil v rozhovoru pro páteční vydání deníku Blesk.

Třiatřicetiletou mistryni světa a olympijskou vítězku čeká její poslední sezóna. Po patnácti letech se ale měla připrqavovat bez Frühaufa, kterého už podle jeho slov unavovalo cestování, a Neumannová hledala nového kouče.

Nakonec se však padesátiletý odborník ze Šumavy nechal přemluvit ještě k částečnému pokračování. "Slíbil jsem, že se tady o Kateřinu v létě postarám a nárazově s ní pojedu i na klíčové momenty přípravy, třeba na Dachstein," řekl Frühauf Blesku ke svému rozhodnutí, k němuž dospěl minulý měsíc.

Sám však zdůraznil, že se nebude jednat o plnohodnotný návrat do kolotoče Světového poháru. "Občas se za ní s (biochemikem) Emilem Bolkem vydáme jen na pár dnů. Katka je obrovsky disciplinovaná, spoustu věcí si pohlídá. Jde hlavně o speciální rozvoj, pohlídání techniky," dodal Frühauf.

Světový pohár běžců na lyžích začíná tradičními sprinty v Düsseldorfu, které Neumannová vynechává, a pokračuje 18. listopadu již na klasických tratích ve švédském Gällivare.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: