Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková zahájila obhajobu ve Světovém poháru sedmým místem

9. září 2017 18:18 - Cerro Catedral
(Aktualizováno: 10. září 2017 09:25)

Snowboardcrossařka Eva Samková obsadila v úvodním závodu Světového poháru v Cerro Catedral sedmé místo, když ovládla malé finále. Z vítězství se v argentinském středisku radovala úřadující vicemistryně světa Francouzka Chloé Trespeuchová, která předjela Američanku Lindsey Jacobellisovou a oplatila jí porážku z březnového šampionátu v Sierra Nevadě.

 

SnowNomads

Olympijská vítězka ze Soči Samková v pátek suverénně ovládla kvalifikaci a přemožitelku nenašla ani v sobotní úvodní vyřazovací jízdě. V semifinále však obhájkyně celkového vítězství v SP skončila poslední a velké finále jí uniklo.

Udělala jsem chybu na startu, uznala Samková

"Asi jsem se nechala rozhodit Francouzkou přede mnou, takže jsem udělala chybu na startu a pak už jsem to nestihla zachránit. Ale jinak jsem jezdila celkem dobře a pocit z toho mám dobrý," řekla Samková.

Malé finále jela i Vendula Hopjáková, která skončila na 11. místě, čímž vyrovnala svůj výsledek z březnového mistrovství světa. Ve Světovém poháru tak vysoko ještě nikdy nebyla.

Jan Kubičík obsadil po čtvrtfinálovém vyřazení 13. místo, což je jeho druhý nejlepší výsledek v seriálu po loňské 11. příčce ze Španělska. Mužům kraloval Australan Alex Pullin.

Dnes od 14:00 se uskuteční kvalifikace a následně vyřazovací jízdy druhého závodu.

Úvodní závod SP ve snowboardcrossu v Cerro Catedral (Argentina):
Muži:
1. Pullin (Austr.)
2. Perathoner (It.)
3. Cheever (USA),
...13. Kubičík (ČR).
Ženy:
1. Trespeuchová (Fr.)
2. Jacobellisová (USA)
3. Moenneová-Loccozová (Fr.),
...7. Samková,
11. Hopjáková (obě ČR).
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard