Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková nestačila v Argentině jen na Jacobellisovou

10. září 2017 19:20 - Cerro Catedral
(Aktualizováno: 10. září 2017 21:08)

Snowboardkrosařka Eva Samková dojela druhá v závodu Světového poháru v Cerro Catedral. Obhájkyně celkového prvenství nestačila v argentinském středisku jen na Američanku Lindsey Jacobellisovou a vylepšila sobotní sedmé místo. Třetí skončila vítězka úvodního závodu Francouzka Chloé Trespeuchová.

 

Snow Nomads

Olympijská vítězka ze Soči Samková znovu suverénně ovládla kvalifikaci i čtvrtfinále, ale v semifinále se opět dostala do potíží. Nakonec ale v jedné ze zatáček z poslední příčky předjela všechny soupeřky a znovu vyhrála.

Ve finále dlouho vedla, avšak v druhé polovině trati se před ni dostala Jacobellisová. Přestože na ni Češka dotírala, americká hvězda vedení udržela a dosáhla 28. prvenství v SP.

"Kvalda dnes vyšla super, takže jsem byla nadšená. Pak se měnilo počasí a začalo to měknout. Ve finále jsem byla o kousíček druhá, ale jsem nadšená," řekla Samková. "Skvělý trénink, skvělý závod a skvělý příslib do podzimní přípravy! Ve finále Eva zaostala za Jacobellisovou skutečně jen o pár centimetrů," dodal trenér Marek Jelínek.

Jacobellisová se ujala vedení ve Světovém poháru, Samková se posunula za Trespeuchovou na třetí místo. Další závody jsou na programu až v polovině prosince ve Val Thorens.

Jan Kubičík vypadl stejně jako v sobotu ve čtvrtfinále, opět vyhrál Australan Alex Pullin. Vendula Hopjáková, která si v úvodním závodě 11. místem vytvořila maximum v seriálu, dnes nepostoupila z kvalifikace.

Závod SP ve snowboardcrossu v Cerro Catedral (Argentina):
Muži:
1. Pullin (Austr.),
2. Hämmerle (Rak.),
3. Dierdorff (USA),
...
11. Kubičík (ČR).
Průběžné pořadí (po 2 z 12 závodů):
1. Pullin 2000,
2. Vaultier (Fr.) 860,
3. Perathoner (It.) 832,
...
12. Kubičík 440.
Ženy:
1. Jacobellisová (USA),
2. Samková (ČR),
3. Trespeuchová (Fr.),
...v kvalifikaci 26. Hopjáková (ČR).
Průběžné pořadí (po 2 z 12 závodů):
1. Jacobellisová 1800,
2. Trespeuchová 1600,
3. Samková 1160,
...
18. Hopjáková 290.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard