Rubriky:

Lyže a snowboard

Portyk bude na domácím letním šampionátu sdruženářů útočit na zlatý hattrick

26. září 2017 18:03 - Liberec

Vyvrcholením domácí sezóny v letní severské kombinaci bude mistrovství České republiky, které se uskuteční v pátek 29. září v Liberci. V areálech na Ještědu a ve Vesci změří síly senioři, ženy, junioři i dorostenci. V hlavní, mužské kategorii se čeká souboj dvou elitních reprezentantů Miroslava Dvořáka a Tomáše Portyka, jenž se po triumfech v letech 2015 a 2016 chystá zaútočit na mistrovský hattrick. Primát mezi juniory obhajuje Ondřej Pažout.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Oběma nejlepším českým sdruženářům z Dukly Liberec se první krok olympijské přípravy pro Pchjongčchang mimořádně vydařil. Při letošní Letní Grand Prix podávali výborné výkony a v úvodním závodě - sprintu dvojic - dokonce porazili velké německé favority Frenzela s Riesslem. V uplynulých dnech absolvovali společně s dalšími českými reprezentanty soustředění v Itálii a Rakousku.

„V Predazzu jsme měli na programu hlavně skokanský kemp, ale samozřejmě jsme se věnovali také intenzivní přípravě na kolečkových lyžích. Kluci na nich zvládli i dvacetikilometrový výjezd do výšky 2000 metrů. Tréninky byly náročné a na můstku se to trochu projevilo. Hodně se v poslední době zaměřujeme na techniku a zlepšení je znát," pochvaluje si reprezentační trenér Vladimír Šmíd v tiskové zprávě.

Na rozdíl od minulých sezón může trenéry těšit dobrý zdravotní stav závodníků. Výjimky představují pouze Martin Zeman, který onemocněl virózou, a Jan Vytrval, jehož trápily žaludeční problémy.

Liberec má přednost před Planicí

„Republikového šampionátu se zúčastní kompletní špička seniorů i juniorů. Dali jsme mu přednost před závěrečnými závody Letní Grand Prix v Planici, neboť nám více vyhovuje z celkového hlediska přípravy, která už směřuje k zimní sezóně," vysvětluje Vladimír Šmíd.

Mistrovství ČR v severské kombinaci, které pořádá SK Ještěd Liberec, bude součástí českého šampionátu lyžařských klasiků, jenž se v Liberci uskuteční ve dnech 28.-29. září a 1. října.

Sdruženáři si rezervovali termín 29. září - začnou na Ještědu na můstku HS100 v 9:00 tréninkovým, v 10:00 zkušebním a následně závodním kolem. Odpoledne od 15:30 je čeká ve Vesci běžecká část - ženy a mladší dorostenci absolvují na kolečkových lyžích 5 km, muži, junioři a starší dorostenci 10 km.

Skokani na lyžích se představí ve čtvrtek 28. září od 13:00 na můstku HS134, skokanky na lyžích v pátek 29. září na můstku HS100 od 12:00. Běžci na lyžích budou usilovat o tituly v neděli 1. října od 13:15 v závodě do vrchu - se startem v Janově Dolu a cílem na vrcholu Ještědu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard