Smutná na La Sgambedě nestačila opět jen na Johanssonovou

Lyžařka Kateřina Smutná obhájila druhé místo v dálkovém běhu La Sgambeda na 35 km klasicky. První individuální závod v sezóně seriálu Ski Classics vyhrála stejně jako před rokem Britta Johanssonová-Norgrenová ze Švédska, ve finiši v Livignu tentokrát za sebou českou soupeřku nechala o půl sekundy.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Smutná byla druhá na La SgambeděVideo: sntv

Stejné pořadí bylo mezi oběma rivalkami i v konečném hodnocení minulého ročníku, ve kterém Smutná vyhrála sedm závodů. Tehdy ještě závodila v barvách norského Stavangeru, nyní slavila první medailový úspěch pro tým Lukáše Bauera.

"Já jsem přitom absolutně nečekala, že bych mohla být mezi první trojicí, protože jsem ještě ve čtvrtek byla nemocná," uvedla Smutná v tiskové zprávě. "Vzhledem k nemoci to beru všema deseti a jsem maximálně spokojená. Nebyl to špatný závod, akorát na vrchařské prémii jsem měla trochu krizi, ze které jsem se naštěstí dostala i díky skvělým lyžím. Poslední kilometry jsem pak vedla naši skupinku a čekala, až se začne sprintovat," popsala.

O vítězce se rozhodlo mezi čtveřicí závodnic, Smutná za sebou těsně nechala norské rivalky Kari Gjeitensovou a Astrid Slindovou. Johnassonová-Norgrenová navázala po týdnu na triumf svého týmu Lager 157 Ski ze zahajovacího prologu.

Nejrychlejším mužem byl Nor Andreas Nygaard. Jeho krajan a loňský vítěz závodu Tord Asle Gjerdalen, který obhajuje i celkové prvenství v seriálu, doběhl až jedenáctý. Nejlepším Čechem byl na 31. místě Jiří Pliska.

Seriál bude pokračovat 13. ledna, kdy je na programu Kaiser Maximillian Lauf na 60 km v Rakousku.