Rubriky:

Lyže a snowboard

Družstvo sdruženářů bylo na SP v Lillehammeru osmé

2. prosince 2017 14:46 - Lillehammer

Čeští sdruženáři Miroslav Dvořák, Lukáš Daněk, Ondřej Pažout a Tomáš Portyk skončili v prvním závodu družstev v sezóně Světového poháru v Lillehammeru osmí. Zvítězili domácí Norové před mistry světa Němci.

Video již není dostupné

sntv

Čeští reprezentanti obsadili ve skokanské části závodu sedmé místo, které drželi v úvodních třech úsecích běhu na 4x5 km. V závěrečných kilometrech svedl finišman Portyk s Itálií a USA souboj o sedmou pozici, v němž nestačil na Itala Alessandra Pittina, ale porazil Američana Taylora Fletchera.

Závod se rozhodoval v cílové rovince, kde ve spurtu předčil domácí Jörgen Graabak německého finišmana Fabiana Riessleho. Němci nevyhráli závod družstev v severské kombinaci poprvé od března 2016. Na třetím místě dovezl francouzský tým bývalý trojnásobný vítěz SP Jason Lamy Chappuis.

Před únorovými olympijskými hrami v Pchjongčchangu se jede ještě v lednu závod družstev ve francouzském Chaux-Neuve. V neděli je v Lillehammeru na programu čtvrtý individuální závod sezóny, v němž budou Češi útočit na první body.

SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko) - družstva
1. Norsko (Schmid, Andersen, Riiber, Graabak) 50:46,0
2. Německo (Frenzel, Rydzek, Geiger, Riessle) -1,7
3. Francie (Braud, Laheurte, Gerard, Lamy Chappuis) -21,4
4. Finsko -22,0
5. Japonsko -29,1
...  
8. Česko (Dvořák, Daněk, Pažout, Portyk) -3:23,9
ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard