Skokan Štursa má první české body, v Rusku triumfoval Freitag

Třetí závod Světového poháru skokanů na lyžích vyhrál v sobotu v Nižním Tagilu Němec Richard Freitag a dostal se do čela průběžného pořadí. Vojtěch Štursa obsadil v Rusku 28. místo a získal první tři české body v ročníku.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Závod skokanů v Rusku vyhrál FreitagVideo: sntv

Šestadvacetiletý Freitag na Uralu dosáhl šestého vítězství v kariéře s náskokem pouhých šesti desetin bodu před Norem Danielem Andre Tandem. Třetí místo obsadil další norský skokan Johann Andre Forfang, jenž předčil jen o 0,1 bodu Němce Andrease Wellingera a Rakušana Stefana Krafta, kteří se podělili o čtvrté místo.

Freitag byl jedním ze skokanů, kteří zamíchali pořadím ve druhém kole. Po prvním pokusu o délce 135 metrů mu patřila osmá pozice, ale v druhém kole přidal dva metry a radoval se z vítězství. Tande si udržel průběžnou druhou příčku, která mu patřila za nový rekord můstku 141 metrů v prvním kole. Druhým pokusem Forfang jeho maximum ještě o půl metru vylepšil a posunul se na stupně vítězů z třináctého místa.

Štursa byl za první skok dlouhý 124 metrů čtyřiadvacátý, v druhém kole půl metru ubral a klesl o čtyři místa. Jako první český skokan v olympijské sezoně ale bodoval. Druhý Čech v závodě Tomáš Vančura obsadil 42. příčku a do druhého kola neprošel. V páteční kvalifikaci neuspěli Lukáš Hlava a Viktor Polášek, česká jednička Roman Koudelka po nepovedených úvodních závodech cestu do Ruska vynechal.

V neděli se v Nižním Tagilu bude skákat podruhé.