Norští sdruženáři ovládli SP v Lillehammeru, Češi mají první body

Lillehammer

Norští sdruženáři obsadili v domácím závodu Světového poháru v Lillehammeru kompletní stupně vítězů: vyhrál Espen Andersen před Janem Schmidem a Jörgenem Graabakem. Čeští reprezentanti dosáhli v čtvrtém dílu seriálu na první body v sezoně díky 24. Miroslavu Dvořákovi a 28. Tomáši Portykovi.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Severská kombinace v LilehammeruVideo: sntv

Čtyřiadvacetiletý Andersen navázal v dějišti ZOH 1994 na vítězství z úvodního závodu SP v Ruce a po druhé výhře v sezoně i kariéře se dostal do čela průběžného pořadí.

Po vítězství ve skokanské části uhájil Andersen vedení v desetikilometrovém běhu, v němž mu pomohlo taktizování skupiny pronásledovatelů. Druhého Schmida porazil o 3,4 sekundy, Graabak zaostal o 4,2 sekundy a o jednu desetinu porazil ve spurtu německého mistra světa Johannese Rydzeka.

Velký posun zaznamenal v běžecké části Dvořák, jenž byl po skoku čtyřicátý. Osmadvacátý Portyk zůstal "na svém". Ondřej Pažout obsadil 43. příčku, Lukáš Daněk po 39. pozici ve skoku do běhu nenastoupil.