Slalom ve Val d'Isere vyhrál rakouský lyžař Marcel Hirscher, program žen byl zrušen

Slalom ve Val d'Isere vyhrál rakouský lyžař Marcel Hirscher před Henrikem Kristoffersenem z Norska, který se ujal vedení ve Světovém poháru. Čeští reprezentanti Kryštof Krýzl i Filip Forejtek skončili už v prvním kole. Světový pohár žen se ve Svatém Mořici kvůli špatným povětrnostním podmínkám vůbec neuskutečnil.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Marcel Hirscher vyhrál slalom ve Val d'IsereVideo: sntv

Marcel Hirscher vyhrál slalom ve Val d'Isere

Po něm patřilo Hirscherovi až osmé místo se ztrátou půl sekundy. Šestinásobný vítěz Světového poháru ale dokázal ve druhém kole i v husté chumelenici manko smazat a po 47. triumfu v kariéře se v historickém pořadí osamostatnil na čtvrtém místě. Lepší jsou pouze Alberto Tomba (50 vítězství), Hermann Maier (54) a Ingemar Stenmark (86).

Hirscher zvítězil o 39 setin sekundy před Kristoffersenem a na druhém místě průběžného pořadí Světového poháru na něj ztrácí 11 bodů. Třetí místo ve Val d'Isere obsadil Švéd André Myhrer, vítěz prvního kola Ital Stefano Gross dojel na šesté pozici.

Krýzla v prvním kole od postupující třicítky dělila 1,4 sekundy, Forejtek jízdu nedokončil.

Ženy dnes nepojedou vůbec

Ve známém švýcarském středisku Svatý Mořic nepřeje pořadatelům počasí po celý víkdend. Kombinace se měla původně jet už v pátek, avšak kvůli nepříznivému počasí byla přeložena na dnešek. V obou závodech se měla objevit i česká reprezentantka Ester Ledecká.

Na startovní listině původně byla také Lindsey Vonnová, která však kvůli zranění zad ze sobotního super-G ráno účast zrušila. "Jsem zklamaná, ale mým hlavním cílem jsou olympijské hry," uvedla čtyřnásobná vítězka Světového poháru na twitteru.