Freitag si výhrou ve zkráceném závodu skokanů upevnil vedení v SP. Češi neuspěli

Jednokolový závod Světového poháru ve skocích na lyžích v německém Titisee-Neustadtu vyhrál domácí Richard Freitag a upevnil si vedení v seriálu. Čeští reprezentanti doplatili na zadní vítr a podruhé za sebou nebodovali. Nejlepší z nich Vojtěch Štursa obsadil 34. místo.

Skokan na lyžích Roman Koudelka

Závod vůbec nevyšel české jedničce Romanu Koudelkovi, který skočil 95 metrů a skončil na 47. příčce. O místo lépe dopadl Lukáš Hlava.

Kvůli silnému větru hrozilo, že bude dnešní závod zrušen, nakonec se povedlo odskákat se zpožděním alespoň jedno kolo. Na stupních vítězů se seřadilo vedoucí trio Světového poháru, které skákalo jako poslední a těžilo ze zlepšených povětrnostních podmínek.

Freitag doletěl suverénně nejdál. Výkon 145 metrů mu zajistil sedmé vítězství v kariéře a druhé v sezoně po nedávném triumfu v Nižním Tagilu. Druhý skončil jeho krajan Andreas Wellinger s odstupem 2,4 bodu a třetí byl Nor Daniel Andre Tande. Němečtí skokani ovládli uplynulé tři závody a v posledních dvou vybojovali double.

Průběžné pořadí vede Freitag o 51 bodů před Wellingerem, třetí Tande ztrácí na lídra 90 bodů.