Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařský svaz se ještě s manažery skokana Jandy nedohodl

28. srpna 2006 19:11 - PRAHA

K dohodě manažerů skokana na lyžích Jakuba Jandy s vedením lyžařského svazu o výši odstupného za reklamní plochy na lyžích zatím stále nedošlo. Na pondělní schůzce se obě strany přiblížily kompromisu a další pokus o konečnou shodu stanovisek, po kterém by měl Janda podepsat reprezentační smlouvu, se uskuteční ve středu.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Reprezentační smlouva pro Jandu je prý víceméně připravená, zbývá dořešit kompenzaci, která loni činila 1,05 miliónu korun. Letos žádají manažeři vítěze Světového poháru více. "Hodně se to přiblížilo a je na nich, aby to odsouhlasili. Už je nejvyšší čas," řekl Jandův manažer František Jež po pondělním jednání s předsedou lyžařského svazu Lukášem Sobotkou a členem výkonného výboru Čestmírem Skrbkem.

Lyžařský šéf nebyl po schůzce s Jandovými manažery tolik nadšený. Podle jeho slov se obě strany zatím stále rozcházejí v představách zhruba o milion korun. "Vzhledem k tomu, jak nadstandardní podmínky Janda má, se mi zdají jeho finanční požadavky přehnané," řekl Sobotka. "Jsme schopni navyšovat, ale za cenu nejistoty v našem rozpočtu. Ale přesto pořád věřím, že dohoda je možná," zůstával Sobotka optimistou.

Ježe ještě potěšilo, že se Janda nemusí obávat o nominace na zbylé závody letní Grand Prix, o což kvůli nepodepsané smlouvě žádala výkonný výbor rada úseku skoku na lyžích. "Jeho starty jsou jasné bez omezení a může v klidu skákat," uvedl Jež.

Janda byl v sobotu pátý v Zakopaném, když po prvním kole vedl společně s Romanem Koudelkou. Celkově je Janda v letní GP zatím osmý, šestý závod desetidílné série je na pořadu v sobotu v Kranji.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard