Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Zraněný německý slalomář Neureuther vzdal olympiádu

15. prosince 2017 19:22 - Mnichov

Zraněný slalomář Felix Neureuther definitivně vzdal start na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Původně chtěl přetržený zkřížený vaz léčit konzervativně, ale pak se rozhodl pro operaci, z níž se bude zotavovat několik měsíců. O únorový vrchol sezony tak třiatřicetiletý německý lyžař přijde.

 

Gabriele Facciotti, ČTK/AP

Neureuther si poranil koleno 25. listopadu v USA při tréninku na obří slalom v Beaver Creeku. Operaci podstoupil dnes v Innsbrucku. "Musel jsem nakonec uznat, že operace je nejrozumnější vzhledem k tomu, že chci pokračovat v kariéře," uvedl vítěz 13 závodů ve Světovém poháru a původně jeden z medailových kandidátů pro korejské hry.

Olympijskou zimu začal vítězstvím ve slalomu v Levi. Na lyže se však trojnásobný medailista z MS bude moci znovu postavit nejdříve za půl roku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.