Shiffrinová vyhrála v Courchevelu i paralelní slalom

Courchevel

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová vyhrála ve francouzském Courchevelu den po obřím slalomu také paralelní slalom. Úřadující celková vítězka Světového poháru porazila ve finále o čtyři setiny sekundy Slovenku Petru Vlhovou.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Mikaela Shiffrinová vyhrála v Courchevelu také paralelní slalomVideo: sntv

Olympijská vítězka a mistryně světa ve slalomu Shiffrinová vyhrála už odpolední kvalifikaci a přemožitelku nenašla ani ve večerních vyřazovacích jízdách pod umělým osvětlením. Dvaadvacetiletá Američanka si tak připsala čtvrté vítězství v sezoně a 35. v kariéře. Průběžné vedení v SP díky tomu zvýšila už na 291 bodů.

"Finále proti Petře bylo opravdu napínavé, musela jsem jet jako blázen. Letos se docela přetahujeme," řekla Shiffrinová o slovenské rivalce, jež ji porazila v listopadu v prvním slalomu sezony v Levi.

Třetí místo v posledním pohárovém závodu před Vánoci obsadila Italka Irene Curtoniová, která v malém finále porazila Norku Maren Skjöldovou.

Vyřazovací boje se obešly bez českých lyžařek. Nejlepší z nich Martina Dubovská obsadila v kvalifikaci 43. místo a mezi dvaatřicítku účastnic se o 26 setin sekundy nedostala. Gabriela Capová jízdu nedokončila a Kateřina Pauláthová po úterním návratu na soutěžní svahy po operaci kolene do závodu nenastoupila.

Světový pohár lyžařek pokračuje 28. prosince obřím slalomem v rakouském Lienzu.