Watabe vyhrál i druhý závod SP z minisérie v Seefeldu

Japonský sdruženář Akito Watabe vyhrál i druhý závod Světového poháru v rámci minisérie v Seefeldu. Prostřední ze tří etap vyhrál s více než minutovým náskokem před Němcem Vinzenzem Geigerem a Jarlem Magnusem Riiberem z Norska. Tomáš Portyk bodoval na 20. místě, Miroslav Dvořák doběhl sedmatřicátý.

Japonský sdruženář Akito Watabe.

Watabe vyhrál skokanskou část a v běhu na deset kilometrů náskok ještě zvýraznil. V průběžném pořadí SP se přiblížil vedoucímu Janu Schmidovi z Norska, který dnes skončil čtvrtý, na rozdíl 88 bodů.

Portyk, jenž v pátek zahájil seriál v Seefeldu 14. místem, dnes do běžecké části odstartoval osmnáctý a na trati dvě místa ztratil. Dvořákovi patřila po skoku 36. příčka.

V neděli je na programu závěrečný díl série Seefeld-Triple. Sdruženáře čekají dvě kola na skokanském můstku a běh na 15 kilometrů.