Nor Forfang vládl skokanům ve Willingenu, Češi se opět neprosadili

Druhý závod Světového ve skocích na lyžích ve Willingenu vyhrál Nor Johann André Forfang a slaví první triumf v sezoně. Druhé místo dnes obsadil Polák Kamil Stoch a zajistil si prvenství v miniseriálu Willingen Five, navíc se ujal průběžného vedení v SP. Vojtěch Štursa i Roman Koudelka skončili v generálce na olympijské hry v Pchjongčchangu daleko za postupem do druhého kola.

Norský skokan na lyžích Johann André Forfang při závodě SP ve Willingenu.

Forfang vedl díky nejdelšímu pokusu dne 147,5 metru už po prvním kole. Ve druhém skočil v horších podmínkách o tři metry méně a druhého Stocha porazil o dva body. Třetí skončil už s velkým odstupem za vedoucí dvojicí další Polák Piotr Žyla.

Dvaadvacetiletý Forfang navázal na sobotní triumf krajana Daniela Andrého Tandeho, jenž dnes obsadil páté místo. Dosud jediné vítězství v závodě SP si Forfang připsal předloni v březnu v Titisee-Neustadtu, v této sezoně byl nejlépe druhý v Ruce.

Stoch si druhým místem pojistil prémii 25 tisíc eur (zhruba 630 tisíc korun) za prvenství v miniseriálu Willingen Five, do něhož se započítávaly výsledky páteční kvalifikace i obě sobotní a dnešní soutěžní kola. Závod se vůbec nepovedl Němci Richardu Freitagovi, jenž skončil až 28. a přepustil průběžné vedení v SP Stochovi.

Ani jeden z Čechů nepostoupil do druhého kola. Štursa skočil 116,5 metru a obsadil 48. místo. Koudelka sice předvedl o 9,5 metru delší pokus, ale neustál dopad a skončil ještě o šest příček za Štursou.