Běžkyně na lyžích Beroušková na SP poprvé pronikla do dvacítky

Česká běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková obsadila 18. místo na klasické desítce v Lahti a poprvé ve Světovém poháru pronikla do první dvacítky. Šestadvacetiletá olympionička teprve potřetí v kariéře bodovala a navázala na lednové výsledky v Planici, kde byla na stejné trati 25., a ve Val di Fiemme, kde v rámci Tour de Ski zajela v závěrečné stíhačce 24. čas.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Finka Krista Pärmäkoskiová ovládla klasickou desítku v LahtiVideo: sntv

Zvítězila domácí Finka Krista Pärmäkoskiová s náskokem 21 sekund před Natalií Něprjajevovou z Ruska, třetí skončila norská hvězda Marit Björgenová. Nejúspěšnější sportovkyně zimních olympiád všech dob dva týdny po historickém triumfu na klasické třicítce v Pchjongčchangu zaostala za Pärmäkoskiovou o 27 sekund.

Fince, jež klasickou desítku vyhrála i v Planici, se podařila odveta za poslední závod korejských her, ve kterém při celkově osmém olympijském triumfu Björgenové skončila druhá. Vedoucí žena SP Heidi Wengová z Norska doběhla v Lahti pátá.

Beroušková za vítězkou zaostala o minutu a 28 sekund. Druhá česká reprezentantka na startu Petra Nováková obsadila 49. místo s více než tříminutovým odstupem.

Závod mužů na 15 km vyhrál Alexej Poltoranin z Kazachstánu před Rusem Alexanderem Bolšunovem a finským šampionem z olympijské padesátky Iivem Niskanenem. Nejlepší z Čechů Miroslav Rypl zaběhl 53. čas, Michal Novák byl o dvě místa za ním a Jonáš Bešťák byl klasifikován na 65. místě. Lídr SP Johannes Hösflot Klaebo skončil sedmý.