Sdruženář Rydzek navázal na úspěšnou olympiádu výhrou v Lahti

Lahti

Německý sdruženář Johannes Rydzek navázal na dvě olympijská zlata z Pchjongčchangu výhrou v dnešním závodě Světového poháru v Lahti. Šestadvacetiletý lyžař porazil krajana Vinzenze Geigera a vybojoval druhé vítězství v sezoně. Třetí byl v těsném doběhu Nor Jörgen Graabak.

Německý sdruženář Johannes Rydzek ve skokanské části soutěže v Lahti.

Lepší ze dvou českých reprezentantů na startu Jan Vytrval obsadil 42. místo. Bronzový medailista z letošního juniorského mistrovství světa doběhl s odstupem 4:02,2 minuty za vítězem. Martin Zeman skončil na 47. místě se ztrátou přes pět minut.

První dvě místa obsadili Němci v závodě SP potřetí v tomto ročníku. Rydzek, jenž v Pchjongčchangu vyhrál závod na velkém můstku a soutěž družstev, vyběhl dnes ve Finsku na trať 10 km ze sedmého místa po skoku. V cíli měl před krajanem Geigerem, jenž byl na ZOH rovněž členem vítězeného německého týmu, náskok 3,4 sekundy. Třetí Graabak, jenž byl na můstku druhý, prohrál závěrečný spurt o pět desetin.

Lídr průběžného pořadí Akito Watabe sice v Lahti dominoval skokanské části, v běžecké stopě ale vedení neudržel a skončil pátý. Hodnocení SP vede o 51 bodů před dnes až sedmnáctým Norem Janem Schmidem, Rydzek na třetím místě ztrácí 350 bodů.