Závod SP sdruženářů v Norsku vyhrál Frenzel, Portyk má dva body

Trondheim

Závod Světového poháru v severské kombinaci v Trondheimu vyhrál německý sdruženář Eric Frenzel, který v běhu stáhl ztrátu 27 sekund na japonského vítěze skokanské části Akita Watabeho. Třetí skončil s bezmála půlminutovou ztrátou další Němec Fabian Riessle, český reprezentant Tomáš Portyk dojel na bodovaném 29. místě.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih závodu v TrondheimuVideo: sntv

Vedoucí muž průběžného pořadí SP Watabe neodolal finiši německého soupeře, který si z olympijských her v Pchjongčchangu přivezl dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. V SP Frenzel vyhrál teprve druhý individuální závod v sezóně, celkově však má na kontě už 43 triumfů. Na druhém místě historické tabulky zaostává za Finem Hannu Manninenem o pět vítězství.

Watabe nicméně znovu zvýšil náskok v čele pohárového pořadí, před Janem Schmidem z Norska nyní devětadvacetiletý Japonec vede o 149 bodů. Sdruženáře ještě čeká pět závodů SP, ten nejbližší je na programu ve středu znovu v Trondheimu.

Čerstvý mistr republiky Portyk se k dvěma bodům propracoval z 33. místa po skoku, na vítěze ztratil dvě minuty a 16 sekund. Další český zástupce Jan Vytrval měl startovat z předposledního místa, ale na desetikilometrovou běžeckou trať se nakonec nevydal.