Německý sdruženář Riessle vyhrál závod SP v Trondheimu

Trondheim

Německý sdruženář Fabian Riessle vyhrál po těsném doběhu závod Světového poháru v Trondheimu a připsal si druhé vítězství v sezoně. V závěrečném sprintu porazil domácího Jarla Magnuse Riibera a Fina Eera Hirvonena a pojistil si třetí místo v průběžném pořadí seriálu.

Německý sdruženář Fabian Riessle.

Vedení v hodnocení seriálu si čtyři závody před koncem sezony upevnil Akito Watabe. Japonec figuroval po skokanské části na pátém místě a stejná příčka mu patřila i po běhu na 10 km. Jeho nejbližší pronásledovatel Jan Schmid z Norska skončil patnáctý a v pořadí SP ztrácí 178 bodů.

Jan Vytrval, který dnes jako jediný z českých reprezentantů nastoupil, obsadil 43. místo. Tomáše Portyka a Miroslava Dvořáka do závodu nepustily zdravotní problémy.

Riessle vybíhal do běžecké části z desátého místa a na Riibera, který byl na můstku druhý, ztrácel 46 sekund. Ještě o dalších šest sekund více musel na trati stahovat Hirvonen, na posledním kilometru se ale sjeli dohromady a soupeři jejich tempu nestačili.

Olympijský vítěz Eric Frenzel dnes v Trondheimu na úterní vítězství nenavázal. Po skokanské části byl kvůli nevyhovující kombinéze diskvalifikován.