Skokan Kožíšek postoupil v Trondheimu do závodu SP

Trondheim

Čestmír Kožíšek postoupil jako jediný český skokan na lyžích do čtvrtečního závodu Světového poháru v Trondheimu. Po nezdarech v kvalifikacích předchozích dvou závodů dnes v Norsku skončil na 43. místě, do soutěžní padesátky se naopak tentokrát nedostal Roman Koudelka. Od účasti ho na 52. příčce dělilo 2,6 bodu.

Český skokan Čestmír Kožíšek.

První místo v kvalifikaci obsadil lídr průběžného pořadí SP Kamil Stoch a upevnil si vedení v norské sérii Raw Air. Polský skokan, který v předchozím závodu v Lillehammeru soupeře deklasoval, dnes těsně porazil druhého Adrease Stjernena. Nor předvedl nejdelší skok dne (141,5 metru), získal ale o 2,3 bodu méně než Stoch. Ten skočil z nižšího nájezdu 140 metrů stejně jako třetí Rakušan Stefan Kraft.

Kožíšek skočil 121 metrů, Koudelka 116,5.