Bartoň v utkání předčil Welsche

Historický souboj českých basketbalistů v Eurolize dopadl lépe pro Luboše Bartoně, jenž byl s jednatřiceti minutami nejvytíženějším hráčem španělského derby. V něm Joventut Badalona vyhrál 68:66 na hřišti Malagy, za kterou v základu nastoupil Jiří Welsch.

Jiří Welsch (na archivním snímku vlevo)

Oba hráči národního týmu dali shodně 13 bodů, domácím nepomohl ani Welschův vyrovnávací koš v poslední minutě. Tečku totiž napsal nejlepší střelec utkání Fernandez (20 b.) po bezvadné přihrávce Bartoně.

Pikantnosti souboje krajanů si všiml i místní deník Malaga Hoy, který ve čtvrtek věnoval celostránkovou reportáž právě českým hráčům. Ti pak v utkání trefili po dvou trojkách, lepší střelbou se ale mohl chlubit Bartoň (55%), protože Welsch za 25 minut pobytu na palubovce proměnil jen pět z celkem třinácti pokusů z pole.

Malaga prohrála i druhé utkání v Eurolize a trápí se též v roli obhájce titulu ve španělské lize, kde za šest kol zvítězila pouze dvakrát.