Míčové sporty

Vítěznou šňůru New Orleansu ukončil Golden State

10. listopadu 2006 10:31 - NEW YORK

Vítězná šňůra basketbalistů New Orleansu na začátku nového ročníku NBA skončila po čtyřech zápasech v hale Golden State. Týmu Hornets ve čtvrtek nestačilo ani 116 vstřelených bodů, soupeř dal ještě o pět více. Nejvíce se činil Baron Davis s 36 body. V zámořské lize tak už není žádný neporažený tým.

Davis strávil právě v Hornets šest sezon, než se pohádal s trenérem Byronem Scottem a během předloňského ročníku odešel do Golden State. Proti bývalému klubu se vytáhl, k 36 bodům přidal devět asistencí a hlavně pět úspěšných trestných hodů v poslední minutě.

"Momentálně jsou jedním z nejlepších týmů v celé Západní konferenci a určitě se s nimi budeme prát o místo v play off, takže dnešní výhra nás moc těší," řekl hrdina Golden State Davis, s nímž sváděl střelecké dostihy v hostujícím dresu Chris Paul. Nakonec prohrál o dva body.

Zatímco New Orleans má bilanci 4:1, přesně opačná bije do očí u letošních finalistů ligy z Dallasu. Paradoxně se chytli na palubovce silného Phoenixu, s nímž v červnu bojovali o titul konferenčních šampionů. A i čtvrteční zápas se hrál ve zběsilém tempu: jen v poslední čtvrtině se šestkrát měnilo vedení a třikrát byl výsledek nerozhodný. Dallas nakonec strhl vítězství na svou stranu, vyhrál 119:112.

Atmosféra jako v play-off

"Byla to skutečně atmosféra jako v play-off," řekl kouč vítězů Avery Johnson. Z jeho svěřenců tradičně vynikl Němec Dirk Nowitzki s 35 body a také rozehrávač Jason Terry s třiceti. Phoenix vyhrál z šesti zápasů jen jednou, byť pokaždé dal přes sto bodů.

Basketbalisté Clevelandu odčinili úterní prohru s Atlantou, když na domácí palubovce zdolali Chicago. Předvedli vzorový kolektivní výkon, asistencí měli dohromady 38 a mohli se opřít o výbornou lavičku. Hráči mimo základní pětku totiž proměnili 21 střel z třiceti pokusů z pole.

Výsledky:
Cleveland - Chicago 113:94, Golden State - New Orleans 121:116, Phoenix - Dallas 112:119.

Časová osa: Míčové sporty