Rubriky:

Míčové sporty

Házenkáři Karviné prohráli na závěr Ligy mistrů s Gudme

12. listopadu 2006 13:06 - KARVINÁ

Karvinští házenkáři prohráli ve svém závěrečném utkání Ligy mistrů s dánským Gudme 32:37 a ve skupině E skončili s jedním bodem poslední. Hosté měli od začátku zápas pod kontrolou a výhrou si s největší pravděpodobností zajistili postup do osmifinále. To jim však až ve večerním utkání musí potvrdit výhra už jistého vítěze skupiny Kielu nad rumunskou Konstancou.

Dánové si vítězství nenechali uniknout, za celý zápas ani jednou neprohrávali. Domácí se v kontaktu drželi jen pár minut díky střelbě Zdráhaly, ale soupeř karvinský styl rychle přečetl, a když začal tvůrce domácí hry osobně bránit, Baník se v postupném útoku dostal do velkých těžkostí. Dánský vicemistr ovládl hru a už po čtvrthodině si vypracoval až šestigólové vedení.

Gudme bylo výrazně kompaktnějším souborem. I když branky střílelo ze všech postů, největší úderná síla ležela na spojkách, které karvinská obrana nebyla schopna eliminovat. Záblesk k lepšímu nastal krátce po přestávce; kouč Jiří Kekrt změnil obranný systém a agresivnější přístup hosty na pár minut zaskočil. Karviná šňůrou čtyř branek stáhla z 21:27 na 25:27, hala se rozbouřila v očekávání zvratu, ale z euforie Dánové rivala vyvedli oddechovým časem, po které vzdor domácích odrazili dvěma trefami.

Český mistr přesto zápas bez opětovně nenominovaných opor Baďury se Sobolem důstojně dokončil. I třetí zápas doma sice prohrál, ale mladý tým udržel rozdíl v přijatelných mezích.

"Věděli jsme, že můžeme uspět jedině, když zahrajeme šedesát minut na hranici možností, ale to se nám nepodařilo. S výkonem v prvním poločase jsem byl nespokojen," řekl Kekrt. "Ve druhé půli jsme se však zlepšili a zápas jsme až do koncovky dokázali udržet v určité atmosféře a napětí. Dánové však vyhráli po zásluze, herní kvalita jednotlivců je u nich vyšší," dodal Kekrt.

Gudme věří, že výhra už mu bude stačit k postupu. Kouč Carsten Albrektsen podotkl, že tým v Karviné limitovaly zdravotní potíže některých hráčů. "Pár hráčů bylo zraněných a kvůli tomu jsme celých šedesát minut nemohli odehrát v optimálním tempu. Ale celé utkání jsme zvládli v maximální koncentraci," uvedl.

Baník Karviná - GOG Gudme TGI Svendborg 32:37 (13:19)
Nejvíce branek: Zdráhala a K. Heinz po 5, Plšek a Kubis po 4, T. Heinz 4/1 - M. Hansen 8/2, Petersen 6/2, Kasp. Jörgensen 5. Rozhodčí: Leon, Trillo (oba Šp.). Vyloučení: 5:3. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Diváci: 800.
Tabulka skupiny:
1. Kiel 5 5 0 0 197:139 10
2. Gudme 6 3 0 3 203:180 6
3. Konstanca 5 2 1 2 141:158 5
4. Karviná 6 0 1 5 175:239 1

ČTK

Zrušit