Bryant čelí žalobě za napadení fanouška v hledišti

16. listopadu 2006 10:46 - MEMPHIS

Americký basketbalista Kobe Bryant bude muset u soudu čelit žalobě muže, který hvězdu Los Angeles Lakers obvinil, že ho při loňském zápase NBA v Memphisu udeřila loktem. Fanoušek, jenž podle svého tvrzení seděl v hledišti a nijak hráče neprovokoval, požaduje odškodné 75 tisíc dolarů.

 

ČTK

Podle obžaloby, kterou Bill Geeslin v úterý podal, Bryant vloni v listopadu při utkání ztratil na palubovce rovnováhu a upadl na fanouška v hledišti. Bez jakékoliv provokace ho pak prý udeřil loktem, čímž se dopustil napadení a ublížení na zdraví. Odškodné Geeslin požaduje za blíže neurčené zranění, které mu Bryant údajně způsobil.

Slavný rozehrávač Lakers se před soudem ocitl i v minulosti. Jeho téměř dvouleté martyrium kvůli obvinění ze znásilnění skončilo vloni v březnu mimosoudním vyrovnáním, na němž se Bryant dohodl s dvacetiletou dívkou, která ho zažalovala.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.