České házenkářky zdolaly v kvalifikaci MS hladce i Řecko

29. listopadu 2006 17:43 - CHEB

I v druhém zápase kvalifikační skupiny o postup na mistrovství světa 2007 české házenkářky uspěly. V Chebu zdolaly celek Řecka 37:25 a v tabulce mají plný počet bodů. Po dnu volna se střetnou v pátek s Černou Horou.

Domácímu celku tentokrát nevyšel začátek a řecké družstvo se ujalo vedení 4:1. Svěřenkyně trenéra Jiřího Tkadlece však vývoj zápasu otočily a rychle vyrovnaly skóre. Dařilo se jim dávat branky především po rychlých protiútocích, ale pozadu tentokrát nezůstaly ani střelkyně ze střední vzdálenosti. Už do poločasu si tak Češky vypracovaly slibný pětibrankový náskok.

"Disciplinovanou hrou v obraně jsme eliminovali soupeřův útok a našli jsme rezervy v jeho obraných systémech. Časté přerušování hry po přestávce vyhovovalo více Řekyním, které i tak fyzicky začaly odpadat. Bez problémů jsme dotáhli souboj k jasnému konci," zhodnotil druhé vystoupení ve skupině trenér Tkadlec.

Česko - Řecko 37:25 (19:14)
Sestava a branky ČR: Raníková, Škavronková - Zachová 4, Knytlová 4/2, Kysučanová 4, Jonášová 1, Adámková 4, Vojtíšková 1, Poznarová 1, Roubínková 8, Nevařilová 8, Šašková, Marcišová, Zámorská 2.
Nejvíce branek Řecka: Skaraová 8/4, Pomeniduová 7. Rozhodčí: Stoiaová, Florescuová (obě Rum.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/4. Vyloučení: 4:5. Diváci: 200.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.