V házenkářském šlágru Kopřivnice remizovala s Karvinou

Házenkáři Plzně mají po neúplném 5. kole extraligy v čele tabulky jednobodový náskok, duel jejich pronásledovatelů mezi Kopřivnicí a Karvinou totiž skončil remízou 32:32. Po vyrovnaném poločase (16:16) měli v regionálním derby výrazně blíž k vítězství domácí, kteří vedli čtyři minuty před koncem 31:28, ale karvinští obhájci titulu ještě dokázali urvat bod. Pět sekund před koncem se o to zasloužil Marek Monczka. V neděli se může na vedoucí Západočechy bodově dotáhnout případný vítěz duelu Nové Veselí - Lovosice.

Házenkáři Dukly Praha na archivním snímku.

Týden po nečekaném domácím debaklu od Frýdku-Místku prohrála pražská Dukla v Hranicích 27:28 a stále má v nové sezoně na kontě jediné vítězství. Soupeř zatím pravidelně střídá domácí úspěchy s nezdary v halách soupeřů a před vlastními diváky do třetice naplno bodoval.

Domácí ještě do poločasové přestávky zlikvidovali pětigólový náskok šampionů z předminulé sezony, sami po změně stran ztratili čtyřbrankovou výhodu. Od stavu 22:22 ale třemi góly za sebou znovu odskočili a v dramatické koncovce v oslabení těsnou výhru uhájili i díky poslednímu zákroku brankářské opory Josefa Kučerky. Šesti proměněnými sedmičkami se na tom podílel Jiří Mičola, ze hry dal stejně gólů nejlepší klubový střelec Michal Indrák.

"Na začátku utkání jsme se dostali do laufu a fungovalo to. Potom ale Pepa Kučerka předvedl několik důležitých zákroků a my udělali jednoduché technické chyby. V druhé polovině jsme to naopak byli my, kdo se dokázal vrátit do zápasu. Bohužel jsme nezvládli závěr utkání. Předvedli jsme výrazně lepší výkon než s Frýdkem, ale bohužel odjíždíme bez bodů," litoval kouč Dukly Daniel Čurda.