Basketbalistky KP Brno v repríze semifinále vyhrály v Nymburce

Basketbalistky vicemistrovského KP Brno vyhrály šlágr 2. ligového kola na palubovce Nymburka 77:75. Duel medailistů z minulého ročníku ŽBL rozhodla za stavu 74:74 trojkou už tři minuty před koncem Michaela Stará. Domácí hráčky už pak proměnily jen jeden ze dvou trestných hodů, i když měly ještě dalších pět pokusů o zakončení ze hry, ale všechny skončily stejně jako na straně hostů nepřesně.

Basketbalistka Kateřina Elhotová.

Stará byla s 23 body nejlepší střelkyní utkání a Brňanky vyhrály i druhý zápas v sezoně. Totéž se povedlo už v sobotu konkurenčním Žabinám, jež doma porazily loňské semifinalistky z Hradce Králové 77:64. Hvězdou zápasu byla litevská pivotka Justina Matuzonytéová, autorka 16 bodů a 14 doskoků.

Obhájce titulu USK Praha smetl Slovanku na jejím hřišti 130:38. Favorit neměl s domácím týmem slitování ani při jednoznačném průběhu - třetí čtvrtinu vyhrál 36:6 a závěrečnou část 36:13. Nejlepší střelkyní byla Karolína Elhotová s 23 body.