Itálie - Rusko 3:1Italské volejbalistky na MS i poosmé vyhrály a mají jistý postup

Volejbalistky Itálie a Číny si na mistrovství světa v Japonsku zajistily postup do jedné ze dvou čtvrtfinálových skupin a přidaly se k Srbsku. Italky si poradily s Ruskem 3:1 a zůstaly jediným neporaženým týmem na šampionátu, Číňanky bez ztráty setu zdolaly celek USA.

Obhájkyně titulu Američanky přišly v repríze finále předchozího MS o neporazitelnost a ve čtvrtek se utkají s Ruskem o poslední postupové místo z osmifinálové skupiny F. První porážky na šampionátu si připsaly i Srbky proti Japonsku a Nizozemky proti Brazílii.

Nizozemky vyhrály první i třetí set, ale slibně rozehraný zápas nedotáhly do konce a pětisetovou bitvu nakonec ztratily. Největší problémy jim dělala Tandara, jež byla s 28 body hvězdou utkání v Nagoji.

"Byl to náš zatím nejlepší zápas na tomhle mistrovství. V prvním setu jsme ještě nehrály dobře, ale pak jsme zlepšily blok, celou obranu a hlavně měly dobře nastavenou hlavu," řekla kapitánka Natália. V neděli totiž Brazilky dovolily Němkám senzační obrat a v tabulce jsou až čtvrté. K postupu musejí ve čtvrtek zdolat domácí celek.

Italky proti Ruskám sice ztratily úvodní set, ale pak už nezaváhaly a vědí, že z Ósaky se budou přesouvat do Nagoji, kde se bude bojovat o semifinále. Jejich úderná univerzálka Paola Egonuová posbírala dalších 29 bodů.