Basketbalisté Dallasu v NBA po dvanácti zápasech prohráli

NEW YORK

Vítězná série basketbalistů Dallasu v NBA skončila v pondělí po dvanácti zápasech ve Washingtonu. Domácí Wizards vyhráli 106:97 a uštědřili tak soupeři první porážku od 8. listopadu. Velkou měrou se o to zasloužil Gilbert Arenas, který dal 38 bodů.

Střelecky se ovšem dařilo všem hráčům základní pětky Washingtonu. V úvodních třech čtvrtinách všichni dosáhli dvojciferného výsledku v bilanci bodů, což se týmu v této sezoně podařilo jen jednou. "Ukazuje to, čeho jsme schopní, když se pořádně snažíme. Teď ale musíme co nejdřív zahájit vlastní sérii, pokud chceme zůstat ve hře," řekl Arenas.

Wizards vedli v poločase o 20 bodů a před poslední čtvrtinou zvýšili svůj náskok dokonce na 31 bodů. Pak ale hosté zabrali a bodovou šňůru 19:6 završil úspěšnou trojkou Dirk Nowitzki, autor 27 bodů. Mavericks snížili minutu před koncem až na 95:102, na zvrat ale jejich snaha nestačila.

Trenér Sloan je blízko magické tisícovky

Už 999. vítězství v roli trenéra oslavil v pondělí Jerry Sloan, jehož svěřenci z týmu Utahu porazili Milwaukee 101:88. V pátek se může stát pátým koučem v historii NBA, který dosáhne hranice 1000 výher; Jazz čeká zápas v Minnesotě.

Klíčem k úspěchu proti Milwaukee byla úspěšná obrana Michaela Redda. Nejlepší hráč Východní konference za minulý týden, jenž v listopadu Utahu nastřílel 57 bodů, sice dal v prvním poločase 16 bodů, v druhém ale proměnil jen jeden dvoubodový pokus. "Naši chlapci se snažili, aby nedostal ani nejmenší příležitost," řekl Sloan.

Bryant si zranil kotník

Zraněním kotníku skončil pro Kobeho Bryanta zápas Lakers s Indianou. Hvězda kalifornského týmu musela odstoupit v úvodu třetí čtvrtiny, i tak ale stihla nasbírat 21 bodů. Jak dlouho bude chybět, zatím není jisté, podle trenéra Phila Jacksona by však nemělo jít o nic vážného. Bryant se i přes předčasné opuštění hřiště stal s 21 body nejlepším střelcem Lakers, kteří zvítězili 101:87.

V San Antoniu si o více příležitostí řekli hráči z lavičky. V duelu s Golden State nastříleli náhradníci celkem 75 bodů a Spurs zvítězili vysoko 129:89. Tradičního kanonýra Tima Duncana, který dal 15 bodů, překonali Brent Barry (18) a Beno Udrih (16).

Teprve druhé domácí vítězství v sezoně vybojovali basketbalisté New Yorku, kteří zdolali Memphis 98:90. Třetí porážku za sebou naopak museli spolknout hráči Bostonu, kteří podlehli v Chicagu 82:100. Obvyklá opora Celtics Paul Pierce dala jen osm bodů, nejméně v sezoně.

Washington - Dallas 106:97
New York - Memphis 98:90
San Antonio - Golden State 129:89
LA Lakers - Indiana 101:87
Utah - Milwaukee 101:88
Sacramento - Orlando 89:92
Chicago - Boston 100:82