Utah - Toronto 111:124Toronto, Denver a Golden State v NBA nadále vítězí

Basketbalisté Toronta pokračují ve výborném vstupu do sezony NBA, v pondělí vyhráli 124:111 v Salt Lake City nad domácími Utah Jazz a vybojovali desátou výhru z 11 zápasů. Stejně jsou na tom obhájci titulu Golden State Warriors po výhře 117:101 nad Memphisem. Podeváté z deseti duelů uspěl Denver a na vítězství 115:107 nad Bostonem se podílel 48 body Jamal Murray, který si o deset bodů vylepšil osobní rekord.

Pascal Siakam (vpravo) z Toronta a Jae Crowder z Utahu.

Grizzlies drželi s mistrovským Golden State krok až do třetí čtvrtiny, ale pak se favorit rozstřílel, zbytek čtvrtiny vyhrál 28:8 i díky náhradníkům Kevonovi Looneymu a Alfonzovi McKinniemu a do poslední části šel s náskokem 19 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 27 body Klay Thompson. Kvůli zranění nohy nedohrál utkání jeden z klíčových hráčů Warriors Draymond Green.

Toronto o výhře rozhodlo povedenou pasáží na pomezí druhé a třetí čtvrtiny (26:7). Raptors předvedli kolektivní výkon a pět hráčů nasbíralo 17 či 16 bodů. Jazz prohráli i čtvrtý domácí zápas v sezoně, což se jim stalo naposledy v ročníku 1974/75. A čtyřikrát v řadě doma prohráli po pěti letech.

Nejužitečnější hráč minulé sezony James Harden zařídil výhru Houstonu 98:94 nad domácí Indianou. Sedm ze svých 28 bodů dal v posledních 35 sekundách. Nejprve trojkou poslal Rockets do vedení, které potvrdil z trestných hodů. Houston po špatném vstupu do sezony vyhrál potřetí v řadě.

Oklahoma vyhrála popáté za sebou, tentokrát 122:116 nad New Orleans. Domácí zvládli koncovku i bez hvězdného Russella Westbrooka, který si ve třetí čtvrtině poranil kotník a musel odstoupit.

Chicago zvítězilo 116:115 po druhém prodloužení v New Yorku, o což se postaral Zach LaVine osobním rekordem 41 bodů. Proměnil i rozhodující trestný hod v poslední sekundě. Domácí Enes Kanter nastřílel 23 bodů a s 24 doskoky vyrovnal ligové maximum sezony.

To se povedlo i Andrému Drummondovi, který k 24 doskokům přidal 25 bodů včetně dopichu v poslední sekundě normální hrací doby, ale jeho Detroit nakonec prohrál 115:120 po prodloužení s Miami. Čtyři hráči Pistons přitom měli přes 20 bodů, ale hosté předvedli kolektivnější výkon a koncovku prodloužení vyhráli 7:0.

Orlando vyhrálo 102:100 nad Clevelandem poté, co Evan Fournier trefil rozhodující střelu v poslední sekundě a dokonal závěrečný obrat v podobě šňůry 7:0 v posledních 40 vteřinách.