Pardubice - Den Bosch 64:68 Basketbalisté Pardubic po další porážce už v Eurocupu nepostoupí

Basketbalisté Pardubic se v Evropském poháru FIBA nedočkali výhry ani na úvod odvetné části a po čtvrté porážce už jsou bez šance na postup do další fáze. Na domácí palubovce dnes Východočeši podlehli nizozemskému celku New Heroes Den Bosch 64:68. V tabulce skupiny D už zůstanou poslední, na druhé postupové místo ztrácejí dvě kola před koncem nedostižné tři body.

S nizozemským sousedem v tabulce Beksa sehrála vyrovnanější zápas než v polovině října, kdy do soutěže vstoupila na jeho palubovce debaklem o 33 bodů (58:91). Český tým přes třináctibodové manko z třetí čtvrtiny dovedl utkání do dramatické koncovky, závěrečné čtyři minuty od stavu 56:56 ale nezvládl.

Domácí měli nejlepšího střelce v Evanu McGaugheym, autorovi 18 bodů a čtyř trojek. O bod méně dal v dresu soupeře Devon van Oostrum.