Volejbalistky Brna zahájily Klubový pohár výhrou

BRNO

Brněnské volejbalistky vstoupily do turnaje Klubového poháru na domácí palubovce vítězstvím 3:0 nad Panathinaikosem Atény, za který nastoupila i bývalá hráčka českých mistryň Jana Šimánková. V sobotu se svěřenkyně trenéra Miroslava Čady střetnou v sobotu s německým Vilsbiburgem, který podlehl hlavnímu favoritovi skupiny ze španělské Murcie rovněž ve třech setech. Do osmifinále postoupí jen vítěz.

Brňanky v úvodním utkání tahaly v každém setu na kratší konec, ale nakonec byly vždy úspěšnější. Panathinaikos získal první čtyři body zápasu a v úvodní sadě měl tři setboly, ale nakonec podlehl 26:28. Také v druhém dějství musely Moravanky po špatném začátku dotahovat ztrátu, předchozí drama se však neopakovalo, když vyhrály 25:22. Až ve třetím setu čelilo Brno znovu setbolům soupeře, ale i tentokrát situaci zvládlo.

Brněnský tým v sobotu hraje od 17 hodin, zápas mezi Murcií a Panathinaikosem začne v 19:30.

KP Brno - Panathinaikos Atény 3:0 (26, 22, 25)
Rozhodčí: Stando (Pol.), Wolf (Švýc.). Čas: 74 min. Diváci: 380.
Murcia (Šp.) - Vilsbiburg (Něm.) 3:0 (20, 17, 24).