Rubriky:

Míčové sporty

Za špatnou střelbu jedničky draftu NBA mohl zdravotní problém

5. prosince 2018 12:01 - Filadelfie

První hráč loňského draftu NBA Markelle Fultz už ví, proč mu dělala problémy střelba na koš. Dvacetiletý basketbalista podle lékařů trpí syndromem horní části hrudníku, neboli utlačením podklíčkové tepny a žíly i přilehlého nervového pletence, který ovládá paži. Čeká ho rehabilitace v Los Angeles, podle stanice ESPN bude mimo hru až šest týdnů.

 

Winslow Townson, ČTK/AP

Fultz se trápil při střelbě celou dosavadní krátkou kariéru v NBA. V první sezoně odehrál za Philadelphii jen 14 zápasů s úspěšností střelby 40,5 procenta. V 19 utkáních tohoto ročníku měl úspěšnost jen o málo vyšší 41,9 procenta.

"Ten syndrom omezuje rozsah pohybu, takže Markelle nemohl pořádně střílet. Nebyl to mentální problém, jak lidé říkali," řekl hráčův agent Raymond Brothers. "Není možné, abyste byli jedničkou draftu a pak najednou nebyli pořád schopni zvednout ruce ke střelbě. Něco bylo špatně a teď už víme co," prohlásil. Fultz chyběl v sestavě Philadelphie už v posledních šesti zápasech.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.