Basketbalisté New Yorku porazili Detroit v třetím prodloužení

NEW YORK

Basketbalisté New Yorku si ve středečním utkání NBA připsali za poslední týden již třetí vítězství v nastavení. Knicks tentokrát museli doma s Detroitem absolvovat dokonce třetí dodatečnou pětiminutovku, než hostující Pistons udolali 151:145. Detroitu nepomohl k úspěchu ani životní výkon Richarda Hamiltona, jenž nastřílel 51 bodů. Přes padesátibodovou hranici v Madison Square Garden se naposledy přehoupl z hostujících hráčů legendární Michael Jordan v roce 1995.

Nejlepší střelec Knicks Stephon Marbury musel kvůli faulům střídat v druhém nastavení; do té doby si připsal 41 bodů, své maximum v sezoně. Poté vzali osud zápasu do svých rukou jiní - Channing Frye košem v poslední vteřině znovu vyrovnal a v třetím prodloužení už na hřišti vládl Jamal Crawford. Frye celkem nastřílel 26 bodů, přesto byl s tímto součtem v domácím mužstvu až čtvrtý.

"Rozhodně nemáme v úmyslu přivodit našemu trenérovi srdeční potíže. Prostě jsme už několikrát prokázali, že v takových situacích umíme vyhrávat," prohlásil po utkání Crawford. Před New Yorkem je v čele Atlantické divize Toronto, které ve středu rovněž vyhrálo jen těsně: Raptors doma zdolali Minnesotu 100:97.

Střelecky opět zazářil i tradiční kanonýr Washingtonu Gilbert Arenas, který k vítězství Wizards v Charlotte přispěl 39 body. Třebaže v duelu individualit byl ještě o bod lepší domácí Gerald Wallace, připsal si Washington po výsledku 114:107 čtvrtou výhru za sebou. A statistici hned doplnili, že se Wizards stali za dvanáct let v NBA prvním týmem, který nastřílel ve dvanácti zápasech za sebou minimálně 106 bodů.

Wade si poranil zápěstí

Kobe Bryant se po vánočním výpadku v Miami vrátil ke svému obvyklému střeleckému průměru a k výhře Lakers v Orlandu přispěl 27 body, i když podle zámořských médií byl v druhém poločase na hřišti skoro neviditelný.

Memphis prohrál v Milwaukee 96:112, fanoušci hostů však mohli mít radost alespoň z výkonu Paua Gasola. Tahoun španělských mistrů světa, který po operaci zlomeného prstu na noze nehrál tři a půl měsíce, zaznamenal své sezonní maximum 29 bodů.

Obhájci titulu z Miami neuspěli v Chicagu. Domácí náhradník Ben Gordon si vylepšil osobní rekord v NBA na 40 bodů a čtyřicítky dosáhl jako první hráč Bulls od roku 1998, kdy to rovněž dokázal Michael Jordan. Naopak hostům už od úvodních minut chyběl Dwyane Wade; ten zamířil s poraněným zápěstím na rentgen, a i když se do haly vrátil s negativním výsledkem, do utkání už nezasáhl.

Portland - New Orleans 100:85
New York - Detroit 151:145 po třetím prodl.
2. Denver25151060,0
3. Minnesota26121446,2