Bryant dal 58 bodů, ale Lakers podlehli ve třetím prodloužení

Ani třetí nejlepší střelecký výkon Kobeho Bryanta v kariéře nezabránil porážce basketbalistů Los Angeles Lakers na palubovce Charlotte v pátečním utkání NBA. Bryant dal 58 bodů, ale jeho tým prohrál dramatický duel po třetím prodloužení 124:133.

Tahoun Lakers pokazil dojem ze svého vystoupení, když zhruba minutu před koncem třetího prodloužení fauloval při pokusu o trojku Dereka Andersona, jenž následně proměnil všechny tři trestné hody. Domácí tak odskočili na 129:124 a v závěru už si vítězství pohlídali. Lakers prohráli rozhodující pětiminutovku 4:13.

Bryanta nepotěšila ani jeho střelecká bilance. "Nechci, abych to musel podstupovat. Je to hrozně únavné," prohlásil hráč, jehož maximem je 81 bodů v jednom utkání.

Drama v Detroitu

Další velké drama se odehrálo v Detroitu, který podlehl Indianě 92:93. Rozhodující koš vstřelil necelou sekundu před sirénou z trestného hodu Darrell Armstrong. Domácím se navíc zranil jeden z lídrů týmu Chauncey Billups a kvůli nataženému lýtkovému svalu bude zhruba deset dnů mimo hru. "Braly mě předtím křeče, ale tohle bylo jiné," řekl Billups, jenž si natáhl lýtko při trojkové střele 18 sekund před koncem, kdy poslal Detroit do vedení 89:88. Nakonec to ale nestačilo.

Rozdílem jediného bodu skončil také zápas Washingtonu s Orlandem, které prohrálo 111:112. Wizards dovedl k výhře 36 body druhý nejlepší střelec ligy Gilbert Arenas. V koncovce zabrnkal domácím fanouškům na nervy Caron Butler, jenž mohl dvě sekundy před koncem pojistit vítězství, ale minul oba trestné hody, i když jinak při nich má výbornou bilanci. "Na minutu jsem ztratil koncentraci, už se to nikdy nestane," kál se.

Hvězda Clevelandu LeBron James oslavil dnešní 22. narozeniny vítězstvím 109:99 nad Milwaukee, ke kterému přispěl 32 body. Bucks tak přišli o sérii šesti výher.

Chicago na Toronto umí

Chicago potvrdilo skvělou bilanci v zápasech s Torontem, které porazilo už popatnácté za sebou. Nejlepší střelcem vítězů byl s 25 body Luol Deng, přestože hrál s poraněným zápěstím ze středečního duelu s Miami, v němž ho tvrdě fauloval James Posey. Ten dostal od vedení NBA trest na jeden zápas, který si odpykal v pátek a obhájci titulu bez něj i hlavních hvězd Dwyanea Wadea a Shaquillea O'Neala podlehli o deset bodů New Jersey.

Dlouhou neúspěšnou sérii se povedlo ukončit Los Angeles Clippers, kteří poprvé po 14 zápasech a téměř čtyřech letech vyzráli na Sacramento. "A je to pryč. Nemohlo to přijít v lepší chvíli, protože teď se nám zrovna moc nedaří," řekl Elton Brand, nejlepší střelec vítězů s 22 body.

Výsledky:
Toronto - Chicago 97:107, Washington - Orlando 112:111, Charlotte - LA Lakers 133:124 po třetím prodl., Miami - New Jersey 81:91, Cleveland - Milwaukee 109:99, Detroit - Indiana 92:93, Golden State - Boston 110:100, Minnesota - Seattle 101:82, Houston - Atlanta 94:68, Phoenix - New York 108:86, Portland - Philadelphia 95:98, LA Clippers - Sacramento 102:93, New Orleans/Oklahoma City - Denver 99:89.