Volejbalisté Ostravy nestačili v Lize mistrů na Cuneo ani doma

Ostravští volejbalisté nestačili v šestém kole Ligy mistrů na italské Cuneo a favoritovi celé soutěže doma podlehli 1:3. Bez zraněné opory Přemysla Kubaly však Ostrava neudělala ostudu. S lídrem italské ligy svedla dramatickou bitvu, kterou však kompaktnější soupeř zvládl především díky schopnostem legionářů Giby a Omrčena. Další utkání sehrají svěřenci trenéra Jaroslava Tomáše příští týden ve čtvrtek od 20:00 v Novém Sadu.

Ostravští, s nezkušeným blokařem Krempaským místo Kubaly, přitom partii rozehráli impozantně. Soupeře zaskočili na všech frontách a nebýt několika zkažených míčů při riskantním servisu, mohli brzo získat výrazné vedení. To se přece povedlo, ale až za stavu 11:16 jakoby Cuneo pochopilo vážnost situace. Totální zkázu do domácích řad vneslo podání chorvatského reprezentanta Omrčena, kdy Cuneo získalo devět bodů za sebou. Tři esa v řadě si připsal Omrčen dokonce sám.

Opratě zápasu pak favorit přitáhl už zkraje druhé sady. Perfektní obranou nad sítí tlumil ostravskou ofenzivu, ale v domácím dresu se k velkému výkonu vypnul blokař Cerha a zejména s jeho pomocí DHL v závěru setu zle dotíralo. Drama však Cuneo nepřipustilo. Poslední útočné výpady domácích znovu rozbil les hostujících rukou nad páskou.

Stejně jako před dvěma týdny v Itálii i doma Ostrava proti světovému velkoklubu odehrála jeden excelentní set. Soustředěným a koncentrovaným výkonem v třetí sadě držela protivníka téměř celou dobu na distanc několika bodů, dobrým podáním dostala Cuneo od sítě, takže hosté nedokázali rozvinout svůj typický útok. Nadšeně bojujícímu soupeři set po tuhé bitvě museli odevzdat.

Tým kouče Prandeliho však v závěru přitvrdil na podání, čímž rozhodil domácí přihrávku a záhy získal náskok 9:2. Drtivým útokem pak hosté duel rychle ukončili.

DHL Ostrava - Bre Banca Lannutti Cuneo 1:3 (-20, -19, 21, -16)
Rozhodčí: Sodja (Rak.), Deregnaucourt (Fr.). Čas: 93 min. Diváci: 2500.
Ostrava: Krempaský, Zaťko, Burrow, Cerha, Konečný, Tomáš, libero Správka - Kořistka, Kozák, Ching.
Cuneo: Giba, Ribeiro, Oro, Abbadi, Omrčen, Coscioni, libero Vergnaghi - Curti, Rigone.
Panathinaikos Atény - Vojvodina Novi Sad 3:1 (15, 21, -14, 20).