Basketbaloví vicemistři z Opavy schytali debakl ve Svitavách

Svitavy

Basketbalisté Svitav deklasovali v předehrávce 16. kola NBL úřadujícího vicemistra Opavu 96:58 a upevnili si třetí místo v tabulce. Východočechům dokonale vyšla domácí odveta za říjnovou porážku 73:88. Slezané doplatili zejména na nemohoucnost při střelbě z dálky. Zatímco v minulém utkání nastříleli svitavskému soupeři třináct trojek, tentokrát trefili jedinou z jednadvaceti pokusů.

Ilustrační foto.

Tuři naopak "zůstali na svém" s dvanácti tříbodovými koši a celkově se blýskli padesátiprocentní úspěšností střelby z pole. Zápas rozhodli ve druhé čtvrtině, kdy od stavu 15:19 dali bez odpovědi 21 bodů, z toho o jedenáct se postaral nejlepší střelec zápasu Matěj Svoboda. Také další čtvrtinu vyhráli domácí dvojciferným rozdílem a hosté byli bez šance. Horší porážku jim v sezoně připravily jenom Pardubice (55:100).

Svoboda se postaral o 20 z 50 bodů domácích náhradníků. I hosté měli nejlepšího střelce v hráči z lavičky, Radovan Kouřil dal 15 bodů.